vennastudio

venna.studio tvoříme my, Vendula Kolářová a Natália Drevenáková. Poznaly jsme se na fakultě výtvarných umění v Brně, kde nás spojila vášeň k textilu. Natálie se mu věnovala už během studia oděvního designu v Trenčíně a Vendula s ním má bohaté zkušenosti, díky své vlastní volné tvorbě. Naše spolupráce začala vzájemnou výpomocí na našich solo projektech a společnou zálibou k přírodnímu materiálu. Potřeba doplnit své šatníky novými lněnými kousky přišla hned záhy a tak se pomalu klubalo naše studio. 


První kousky vznikly v roce 2020 v našem pokoji pro nás a naše kamarády, postupně objednávky přibývaly a my se z pokoje přesunuly do sdílené brněnské dílny Industra LABS. Zde nejenom, že vzniklo naše jméno venna.studio, ale navázaly jsme tam i zajímavé spolupráce například se značkou Dhaara. Studio je pro nás symbolem prostoru, místa pro setkávání, propojení a tvorbu. Díky tomu můžeme navazovat spolupráce s ostatními umělci, propojovat slow fashion a hudební eventy a vytvářet další nová spojení.

nadčasovostfunkčnostvariabilita

Střihy našich jednotlivých kousků jsou nadčasové a převážně oversized. Dokáží se přizpůsobit vaší náladě a věřte, že vás budou doprovázet dlouhá léta, přesně v duchu slow fashion. Naše oblečení padne všem druhům postav a to napříč celou velikostní řadou. Nepoužíváme klasické velikosti, na výběr je maximálně ze 3 variant a je pouze na vás, ve které se budete cítit sami sebou. Kousky od venna.studia s vámi jednoduše splynou a to díky rafinovaným střihům i unikátním vlastnostem přírodních materiálů. V rámci designu je pro nás důležitá funkčnost a variabilita, i proto lze naše oblečení ve většině případů nosit několika způsoby podle toho, co vás v danou chvíli bude bavit. Během dne tak zvládnete pracovní schůzku, venčení vašeho mazlíčka i setkání s přáteli.


Po celou dobu své existence se venna.studio věnuje zakázkové výrobě. Kousky začínáme šít až v momentě, kdy si je objednáte. Nedržíme skladové zásoby, ale za to pro vás dokážeme upravit daný kousek přímo na míru vašemu tělu, pokud si to budete přát. I díky tomu je naše oblečení ještě o trochu více slow a na jeho výrobu je potřeba si chvilku počkat. Kousky od venna.studio se neřídí sezónností, k přírodním materiálům přistupujeme s respektem a snažíme se jej využít naplno, přesně tak, jak bychom chtěly, abyste si kousky od nás užívali vy.